KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13778288

nr 1377 8288

Eduard Kutsar

(1902-1970), Estland

Oljemålning, Signerad, skogslandskap. Olja på pannå, 24x29cm, yttermått inklusive ram: 30x35,5cm

Eduard Kutsar, estnisk bildkonstnär född i Tartu 1902, död Elva, Estland 1970 .

Utrop:

800 kr

Såld:

2.400 kr

måndag 8 februari 2021
kl 18:55:03

Eduard Kutsar

Läs mer om Eduard Kutsar